fr

Fiesta Latina

Line Up

MAIN STAGE

  • 17u00 - 19u00

    DJ KR

  • 19u00 - 19u40

    LIVE JessKa Fernandes – Harry Mellow & Toby Diamond

  • 19u40 - 20u30

    DJ CUKIN

  • 20u30 - 21u00

    Flor Latina – Latin Workout & Brazilian Rhythms

  • 21u00 - 22u00

    LIVE Tomi y su to mezclao

  • 22u00 - 22u20

    Flor Latina – Brazilian Tequileras Show

  • 22u00 - 01u00

    Team Baile Baile

    DJ Samo

    DJ Mara

    DJ Andrex

     

KIOSK

  • 18u00 - 19u00

    Flor Latina – Zumba Workshop

  • 19u00

    DJ Samo

  • 19u40 - 20u00

    Andrea Styles – Colombiaanse Animatie

  • 20u00

    DJ Dan Rodrigues

     

  • 21u00

    DJ Andrex

  • 22u00

    DJ Mara

  • 23u00

    DJ Dan Rodrigues

  • 00u00

    DJ Samo

WORKSHOPS

  • 18u00

    MERLO WORKOUT – STREET SHOW

LUCHA LIBRE

  • 20u00 - 21u00

  • 22u00 - 23u00

MAIN STAGE

  • 12u00 - 14u00

    DJ KAY-C

  • 14u00 - 16u00

    DJ KR

  • 16u00 - 16u50

    Armando y su Latin Mambo 

     

  • 16u50 - 18u00

    DJ KR

  • 18u00 - 18u30

    Flor Latina – Latin Workout & Brazilian Carnaval

  • 18u30 - 19u00

    LIVE Jordy Jotas & Vikingo Dorado

  • 19u00 - 20u00

    LIVE Escobar y los Emigrantes

  • 20u00 - 21u30

    Team Rio Sensation

    DJ Mista Key

    DJ Drigao

    DJ Dan Rodrigues

  • 21u30 - 22u30

    LIVE Jack Majafe

  • 22u30 - 22u50

    Flor Latina – Tequileras Show

  • 22u50 - 01u00

    Team Rio Sensation

    DJ Mista Key

    DJ Drigao

    DJ Dan Rodrigues

KIOSK

  • 12u00

    DJ Maboy

  • 13u00 - 14u00

    Frankie Morelez – Hip Hop Latino Workshop

  • 14u30

    DJ Dan Rodrigues

  • 14u30 - 15u00

    Andrea Styles – Animation Colombienne

  • 15u30 - 16u30

    Flor Latina – Zumba Workshop

  • 16u00

    Batuqueria

  • 17u30 - 18u00

    Andrea Styles – Salsa, Reggaeton & Urbanflow

  • 18u00

    DJ Mista Key

     

  • 20u

    DJ Samo

  • 22u

    DJ Drigao

  • 23u30

    DJ Dan Rodrigues

WORKSHOPS

  • 16u00 - 16u45

    Batuqueria

  • 18u00

    MERLO WORKOUT – STREET SHOW

  • 19u00 - 19u45

    Batuqueria

LUCHA LIBRE

  • 19u00 - 20u30

  • 21u30 - 23u00

MAIN STAGE

  • 12u00 - 14u00

    DJ CUKIN

  • 14u00 - 14u30

    Arawi – Salsa & Bachata Workshop

  • 14u30 - 15u30

    DJ CUKIN

  • 15u30 - 16u00

    Arawi – Salsa & Bachata Workshop

  • 16u00 - 17u00

    Batuqueria

  • 17u00 - 17u50

    Flor Latina – Brazilian Carnaval & Samba Workshop

  • 18u00 - 19u00

    LIVE Tupyna Groove

  • 19u00 - 20u00

    DJ ESK

     

  • 20u00 - 22u00

    DJ CHEN

KIOSK

  • 12u00

    DJ Maboy

  • 14u00 - 14u40

    Flor Latina – Kids Workshop

  • 15u00 - 15u30

    Frankie Morelez – Merengue & Bachata Workshop

  • 15u30

    DJ Samo

  • 17u00

    Dj Dan Rodrigues

  • 17u30 - 18u00

    Flor Latina – Zumba Workshop

  • 19u00

    LIVE – Karlos Eduardo

  • 20u00

    DJ Samo

  • 21u00

    DJ Dan Rodrigues

LUCHA LIBRE

  • 16u30 - 18u00

*Photos du site par Jabjah Prod