nl

Fiesta Latina

Line Up

GRANDE SCENE

  • 17h00 - 19h00

    DJ KR

  • 19h00 - 19h40

    LIVE JessKa Fernandes – Harry Mellow & Toby Diamond

  • 19h40 - 20h30

    DJ CUKIN

  • 20h30 - 21h00

    Flor Latina – Latin Workout & Brazilian Rhythms

  • 21h00 - 22h00

    LIVE Tomi y su to mezclao

  • 22h00 - 22h20

    Flor Latina – Brazilian Tequileras Show

  • 22h00 - 01h00

    Team Baile Baile

    DJ Samo

    DJ Mara

    DJ Andrex

     

KIOSQUE

  • 18h00 - 19h00

    Flor Latina – Zumba Workshop

  • 19h00

    DJ Samo

  • 19h40 - 20h00

    Andrea Styles – Animation Colombienne

  • 20h00

    DJ Dan Rodrigues

     

  • 21h00

    DJ Andrex

  • 22h00

    DJ Mara

  • 23h00

    DJ Dan Rodrigues

  • 00h00

    DJ Samo

WORKSHOPS

  • 18h00

    MERLO WORKOUT – STREET SHOW

LUCHA LIBRE

  • 20h00 - 21h00

  • 22h00 - 23h00

GRANDE SCENE

  • 12h00 - 14h00

    DJ KAY-C

  • 14h00 - 16h00

    DJ KR

  • 16h00 - 16h50

    Armando y su Latin Mambo 

     

  • 16h50 - 18h00

    DJ KR

  • 18h00 - 18h30

    Flor Latina – Latin Workout & Brazilian Carnaval

  • 18h30 - 19h00

    LIVE Jordy Jotas & Vikingo Dorado

  • 19h00 - 20h00

    LIVE Escobar y los Emigrantes

  • 20h00 - 21h30

    Team Rio Sensation

    DJ Mista Key

    DJ Drigao

    DJ Dan Rodrigues

  • 21h30 - 22h30

    LIVE Jack Majafe

  • 22h30 - 22h50

    Flor Latina – Tequileras Show

  • 22h50 - 01h00

    Team Rio Sensation

    DJ Mista Key

    DJ Drigao

    DJ Dan Rodrigues

KIOSQUE

  • 12h00

    DJ Maboy

  • 13h00 - 14h00

    Frankie Morelez – Hip Hop Latino Workshop

  • 14h30

    DJ Dan Rodrigues

  • 14h30 - 15h00

    Andrea Styles – Animation Colombienne

  • 15h30 - 16h30

    Flor Latina – Zumba Workshop

  • 16h00

    Batuqueria

  • 17h30 - 18h00

    Andrea Styles – Salsa, Reggaeton & Urbanflow

  • 18h00

    DJ Mista Key

     

  • 20h

    DJ Samo

  • 22h

    DJ Drigao

  • 23h30

    DJ Dan Rodrigues

WORKSHOPS

  • 16h00 - 16h45

    Batuqueria

  • 18h00

    MERLO WORKOUT – STREET SHOW

  • 19h00 - 19h45

    Batuqueria

LUCHA LIBRE

  • 19h00 - 20h30

  • 21h30 - 23h00

GRANDE SCENE

  • 12h00 - 14h00

    DJ CUKIN

  • 14h00 - 14h30

    Arawi – Salsa & Bachata Workshop

  • 14h30 - 15h30

    DJ CUKIN

  • 15h30 - 16h00

    Arawi – Salsa & Bachata Workshop

  • 16h00 - 17h00

    Batuqueria

  • 17h00 - 17h50

    Flor Latina – Brazilian Carnaval & Samba Workshop

  • 18h00 - 19h00

    LIVE Tupyna Groove

  • 19h00 - 20h00

    DJ ESK

     

  • 20h00 - 22h00

    DJ CHEN

KIOSQUE

  • 12h00

    DJ Maboy

  • 14h00 - 14h40

    Flor Latina – Kids Workshop

  • 15h00 - 15h30

    Frankie Morelez – Merengue & Bachata Workshop

  • 15h30

    DJ Samo

  • 17h00

    Dj Dan Rodrigues

  • 17h30 - 18h00

    Flor Latina – Zumba Workshop

  • 19h00

    LIVE – Karlos Eduardo

  • 20h00

    DJ Samo

  • 21h00

    DJ Dan Rodrigues

LUCHA LIBRE

  • 16h30 - 18h00

*Photos du site par Jabjah Prod